13 lut 2013

Pilotażowy program "Rehabilitacja przez badminton"

Pod koniec stycznia pracownicy Zakładów Aktywności Zawodowej z Piły i Słupcy wzięli udział w trzydniowym programie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Puszczyk „Rehabilitacja przez badminton”. Zainaugurowany z początkiem 2013 roku program jest pierwszą tego rodzaju konsultacją w Polsce.

Pilotażowy zjazd w województwie wielkopolskim obejmował trzydniowe szkolenie z podstaw badmintona, wiedzy ogólnej oraz przygotowania rehabilitantów do późniejszego prowadzenia zajęć w swoich ZAZ-ach. Zjazd rozpoczął się wspólnym obiadem w ZAZ w Słupcy, po którym uczestnicy udali się na swój pierwszy trening do Sali POSiR. Wieczorem uczestnicy szkolenia zostali zakwaterowani w urokliwym Pałacu w Ciążeniu. Cały program szkolenia nie pozwalał na nudę. Oprócz zajęć sportowych odbyła się też impreza integracyjna z karaoke, na której wszyscy uczestnicy i szkoleniowcy doskonale się bawili tańcząc i śpiewając. W zorganizowanym turnieju badmintona zwyciężyła Kasia Kryska z Piły. Swoje umiejętności mieli okazję sprawdzić również opiekunowie grup. Pojedynek Łukasza i Rafała dostarczył wszystkim wielu emocji. Ostatecznie wynikiem 2:1 wygrał Rafał.

Trzydniowe szkolenie zakończyło się obiadem i rozdaniem pamiątkowych certyfikatów ukończenia kursu. 3 trenerów prowadzących zajęcia nie kryło zadowolenia z postępów podopiecznych. Planowane są kolejne zgrupowania.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Mapa ZAZówAktualności

Jesteśmy na Facebook'u