29 wrz 2014

ZAZ w Drzonowie Super Lodołamaczem!

W dniu 15 września 2014 roku Kapituła konkursu „Lodołamacze” regionu kujawsko- pomorskiego przyznała Zakładowi Aktywności Zawodowej w Drzonowie tytuł Super Lodołamacza.

ZAZ w Drzonowie otrzymał ją za szczególną wrażliwość i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem Kapituły działalność Zakładu na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Dyrektor Katarzyna Lubańska podkreśla, że ZAZ w Drzonowie, jak do tej pory, jest jedynym ZAZ w Polsce, który dostąpił zaszczytu otrzymania Super Lodołamacza. Nagroda ta nobilituje, a także pozwala wierzyć w podejmowane wysiłki i motywuje do dalszej pracy.

ZAZ w Drzonowie, którego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ludzie – Ludziom w Chełmnie, a Organizatorem jest Gmina Lisewo, funkcjonuje już 6 rok. Z sukcesami realizuje główny cel, tj. rehabilituje zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne. Zatrudnieniem w tym zakładzie zainteresowana jest coraz większa grupa osób niepełnosprawnych, które w przyszłości chcą podjąć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Działania Zakładu dzięki zaangażowaniu zatrudnionego personelu, który własną pracę traktuje jak misję, są bardzo pozytywnie odbierane w całym województwie. Zakład Aktywności Zawodowej w Drzonowie często wskazywany jest jako Zakład Dobrych Praktyk.

 

 

Mapa ZAZówAktualności

Jesteśmy na Facebook'u