12 mar 2015

Otwarcie pralni w Kamionku Wielkim

27 lutego br. odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i oddanie do użytku inwestycji pn. „Przebudowa garażu na pomieszczenia pralni w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim”.

Sfinansowana przez Samorząd Powiatu Elbląskiego oraz PFRON inwestycja wpłynie na zwiększenie możliwości ZAZ w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zaliczanych do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zatrudnianych w ZAZ, poprawę ich warunków pracy, umożliwi podniesienie jakości i standardu świadczonych usług pralniczych, a także wpłynie na poprawę konkurencyjności zakładu na rynku pralniczym w regionie.

Obok pracy zarobkowej osoby niepełnosprawne uczestniczą w rehabilitacji społecznej, medycznej, przygotowując się do życia w otwartym środowisku. Uczą się również pełnego, niezależnego i aktywnego życia na miarę swoich indywidualnych potrzeb.

W pralni pod okiem dwóch specjalistek – rzemieślników pracuje 12 pracowników niepełnosprawnych. Jest to ekologiczna pralnia wodna przystosowana do wykonywania usług pralniczych z tzw. barierą higieny, która wymagana jest w praniu pościeli, bielizny, ubrań ochronnych i roboczych z takich jednostek jak szpitale, przychodnie zdrowia, gabinety medyczne, domy pomocy społecznej itp. Dzięki rozbudowie pralni możliwe będzie zwiększenia zatrudnienia w tym dziale.

W imieniu Zarządu Związku list gratulacyjny kierownikowi ZAZ w Kamionku Wielkim wręczyła Anna Serocka.

GALERIA

Mapa ZAZówAktualności

Jesteśmy na Facebook'u