Przejdź do treści

O ZPZAZ

Ogólnopolski Związek Pracodawców Zakładów Aktywności Zawodowej, w skrócie ZPZAZ, powstał, aby wspomagać rozwój, chronić prawa i reprezentować interesy zrzeszonych pracodawców. Działamy do wewnątrz – przez wymianę doświadczeń, poradnictwo prawne, debaty – profesjonalizujemy się nawzajem – i na zewnątrz, budując świadomość społeczną, walcząc o możliwości działania, proponując nowe rozwiązania prawne, organizacyjne i finansowe. 

Spotkanie założycielskie

Pomysł utworzenia Związku Pracodawców Zakładów Aktywności Zawodowej zrodził się w maju 2012 roku podczas I Ogólnopolskiego Spotkania Sieciującego Zakładów Aktywności Zawodowej zorganizowanego w podpoznańskim Dymaczewie przez wielkopolskie zakłady aktywności zawodowej i Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. W trzydniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele większości ZAZ w Polsce. Już pierwszego dnia uczestnicy zaproponowali, by obrady przekształcić w zjazd założycielski Związku. Ustalono cele działania Związku, przedyskutowano i przyjęto statut, wybrano pierwszy Zarząd. Do Związku przystąpiło 29 ZAZ.   

Teraźniejszość

Do Związku należy 80 spośród ponad 120 ZAZ. Wszyscy czekamy na coroczne spotkania sieciujące, nie tylko dlatego, że są one kapitalną okazją do dyskusji, wymiany doświadczeń, nauczenia się nowych rzeczy, ale dlatego, że zdążyliśmy się serdecznie polubić. Łączy nas wspólna sprawa: wsparcie osób z niepełnosprawnościami w ich drodze do sukcesu, nie tylko zawodowego. 

Zarząd

Prezes Zarządu: Ewa Wójcik
Wiceprezes: Tomasz Mika
Członkowie Zarządu: Agnieszka Maciejewska, Renata Nowinowska, Bożenna Chmielewska, Zbigniew Musiał, Marcin Słonka
Komisja Rewizyjna: Karol Lament, Bartłomiej Krzeszowski, Mariusz Milżyński